• Ana Sayfa
  • »
  • İLMİN VE KÜLTÜRÜN ADAMI “ KAYMAKAM DR BAYRAM YILMAZ”

İLMİN VE KÜLTÜRÜN ADAMI “ KAYMAKAM DR BAYRAM YILMAZ”

Ceyhan ilçesi siyaseten, ne kadar şansız ve sahipsiz ise de, devlet temsilciliğinde şanslı ve bahtiyar bir ilçedir. Ceyhan 1853 yılında Kopçak ismi ile Orta asya’dan gelen Noğaylar tarafından kurulan ve daha sonra Yarsuat ismiyle Nahiye olan, Ceyhan 18

İLMİN VE KÜLTÜRÜN ADAMI “ KAYMAKAM DR BAYRAM YILMAZ”

       Ceyhan ilçesi siyaseten, ne kadar şansız ve sahipsiz ise de, devlet temsilciliğinde şanslı ve  bahtiyar bir ilçedir. Ceyhan 1853 yılında Kopçak ismi ile Orta asya’dan gelen Noğaylar tarafından  kurulan ve daha sonra  Yarsuat ismiyle Nahiye olan, Ceyhan 1894 yılında Adana Valisi Bahri Paşa tarafından Hamidiye ismiyle ilçe yapılıp, Cebeli Bereket Olan Osmaniye iline bağlanmış olup, ilk Kaymakamı kasım Ener Beydir. Cumhuriyetten 6 yıl sonra 3 mayıs 1929 da Ceyhan adını alarak Adana iline bağlanmıştır.

       1894 yılından bugüne kadar çok değerli Kaymakamlarımız tarafından  yönetilmesine rağmen, Ceyhan Devlet Temsilcileri tarafından yönetilen  şanslı bir ilçemizdir. özellikle 17.09.2018 tarihinde göreve atanan ve İzmir Aliağa Kaymakamlığın dan Ceyhan’a gelen sayın Dr. Bayram yılmaz ilim ve kültür anlamında üst düzeyde olmasının yanında, çeşitli dergilerde yazı ve makaleleri mevcut olup, halkla ilişkiler, kurum kültürü ve toplum kültürü, konularında da üç tane kitabı yayınlanmış olup, adil düşünceleriyle mükemmeliyete varan halk yönetimi her zaman taktirle karşılanmıştır. Özellikle yüreğindeki hizmet sevdası, insan aşkı ve devlet adamlılığıyla da bulunduğu makamın hakkını veren halkın gözünde Babacan bir insandır.

      Dr. bayram yılmaz  1966 Sivas doğumlu olup, Ankara Üniversitesi siyasi bilgiler fakültesi kamu yönetimi mezunudur.29 yıllık Kaymakamlık dönemlerinde hep iz bırakarak hizmet vermiş,İngilizce ve Almanca bilen Dr. bayram yılmaz evli ve dört çocuk babasıdır.

        İzmir’in bir sanayi bölgesinden “ Aliağa Kaymakamlığından” gelen Dr. bayram yılmaz inşallah Ceyhan’ın en büyük şansı olacaktır. Ceyhan’a atandıktan bugüne kadar bir yıl içerisinde, özellikle kurumlar arası hiyarşiye önem veren ve Ceyhan’daki spor camialarına sahip çıkan, Ceyhan’ın huzuru için önemli adımlar atan ve Ceyhan organize sanayiyle ve enerji ihtisas bölgesinin hayata geçirilmesi için gösterdiği çaba takdirle karşılanmıştır. İnşallah Dr. Bayram Yılmaz, Ceyhan için bir şans olacaktır. Bizler Ceyhan 82 haber gazetesi olarak, saygı değer Kaymakamımıza başarılar dilerken, gazetemizin 9 uncu yılındaki gecede kendisine 9. Yılın onur plaketini vereceğimizi ifade eder saygılarımızı iletiriz.  Veysel Pulaşlı    İzlenme Sayısı:182

DİĞER YAZILARI


  • PAYLAŞ