TÜRKİYE YOL- İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI RAMAZAN AĞIR İŞÇİNİN GURURU OLDU

26.01.2020 11:49 TÜRKİYE YOL- İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI RAMAZAN AĞIR İŞÇİNİN GURURU OLDU Türkiye yol- iş sendikası genel başkanı Ramazan Ağır 11.genel kurulda tekrar işçilerin güvenini alarak Başkanlığa getirilirken, işçilerin hak ve menfaattarını iş verenden söke söke aldığı için işçilerin gururu oldu aynı zamanda Türk-iş mali sekreterliğinde yürüten Başkan Ramazan Ağar Ceyhan’ında Ankara’da Hamiliğini yaparak, Her zaman hemşerilerinin dert ortağı olmuştur. Türkiye YOL-İŞ Sendikası 11. Olağan Genel Kurulu 16-17 Şubat 2019 tarihlerinde Ankara’da Anadolu Downtown Hotel’de gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Türkiye KOOP-İŞ Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar’ın yaptığı Genel Kurulda, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri ve YOL-İŞ Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar yeniden Genel Başkanlığa seçildi.

TÜRKİYE YOL- İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI RAMAZAN AĞIR İŞÇİNİN GURURU OLDU

Türkiye yol- iş sendikası genel başkanı Ramazan Ağır 11.genel kurulda tekrar işçilerin güvenini alarak Başkanlığa getirilirken, işçilerin hak ve menfaattarını iş verenden söke söke aldığı için işçilerin gururu oldu aynı zamanda Türk-iş mali sekreterliğinde yürüten Başkan Ramazan Ağar Ceyhan’ında Ankara’da Hamiliğini yaparak, Her zaman hemşerilerinin dert ortağı olmuştur.

Türkiye YOL-İŞ Sendikası 11. Olağan Genel Kurulu 16-17 Şubat 2019 tarihlerinde Ankara’da Anadolu Downtown Hotel’de gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Türkiye KOOP-İŞ Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar’ın yaptığı Genel Kurulda, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri ve YOL-İŞ Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar yeniden Genel Başkanlığa seçildi.

Yapılan seçim sonucunda; İsmet Tan ve Bekir Avcı Genel Başkan Yardımcılığı, Tevfik Özçelik Genel Sekreterlik, Yusuf Doğan Genel Mali Sekreterlik, Mehmet Yolasığmazoğlu Genel Teşkilatlandırma Sekreterliği, Ahmet Kılıç Genel Eğitim Sekreterliği, Recep Karakaşlı ise Genel Mevzuat Sekreterliği görevlerini korudular.

Genel Kurula; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik  Bakanlarından Faruk Çelik ve Murat Başesgioğlu, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Eski TÜRK-İŞ Genel Başkanı ve SGK Yönetim Kurulu Üyesi Salih Kılıç, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, siyasi parti temsilcileri, TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların Genel Başkanları ve Yöneticileri ile İnşaat İşverenleri Sendikası  Genel Sekreteri Necati Ersoy ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve delegeler katıldılar. Genel Kurula ayrıca, Avrupa ve dünya sendika ve konfederasyonlarından temsilciler de yer aldılar.

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan YOL-İŞ Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, taşeron işçilerin kadroya kavuşmalarına ilişkin yaptıkları mücadeleyi anlattığı konuşmasında, taşeron işçilik sorununu kamuoyunun gündemine taşıdıklarını ve bunun sonucunda çok sayıda işçinin kadroya geçişini sağlamalarına rağmen, Karayolları Genel Müdürlüğü’nde taşeron yanında çalışan YOL-İŞ üyesi yaklaşık 10 bin işçinin kadroya geçirilmemesi sonucunda mağdur olduklarını ifade etti.

Ramazan Ağar yaptığı konuşmada, Karayolları’nda, Köylere Hizmet Götürme Birlikleri’nde, İl Özel İdareleri’nde ve KİT’lerde çalışan, ancak kapsam dışı bırakılan binlerce taşeron işçisinin kadroya alınması için mücadele etmeye devam edeceklerini vurguladı.

Türkiye YOL-İŞ Sendikası 11. Olağan Genel Kurulu’nda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlarından Faruk Çelik ve Murat Başesgioğlu, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ile Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici birer konuşma yaparak ülke ve çalışma hayatıyla ilgili görüşlerini ifade ettiler. Genel Kurulda konuşma yapan BWI, PSI ve EPSU temsilcileri YOL-İŞ’in taşeron işçilikle ilgili başarılı mücadelesinin tüm dünya için örnek alınacak bir örgütlenme modeli olduğunu vurguladılar.

                                                                

 


Etiketler: Türkiye yol- iş sendikası genel başkanı Ramazan Ağır 11.genel kurulda tekrar işçilerin güvenini alarak Başkanlığa getirilirken - işçilerin hak ve menfaattarını iş verenden söke söke aldığı için işçilerin gururu oldu aynı zamanda Türk-iş mali sekreterliğinde yürüten Başkan Ramazan Ağar Ceyhan’ında Ankara’da Hamiliğini yaparak - Her zaman hemşerilerinin dert ortağı olmuştur. Türkiye YOL-İŞ Sendikası 11. Olağan Genel Kurulu 16-17 Şubat 2019 tarihlerinde Ankara’da Anadolu Downtown Hotel’de gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Türkiye KOOP-İŞ Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar’ın yaptığı Genel Kurulda - TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri ve YOL-İŞ Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar yeniden Genel Başkanlığa seçildi.

Diğer SİYASET haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 437

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.